Lustra w gabinecie kosmetycznym i fryzjerskim

with Brak komentarzy

Witajcie,

Dziś na tapetę biorę lustra. Bardzo je lubię i to w przeróżnych formach. W gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich lustra są oczywiście niezbędne. Swoją drogą, to ciekawe, czy ktoś już wymyślił gabinet fryzjerski bez luster? Wychodzisz z nową fryzurą i dopiero w domu dowiadujesz się jak wyglądasz 🙂 Zostanę jednak przy klasyce i prześledzę różne możliwości.
Stosowanie luster w salonach ma przede wszystkim praktyczne względy – klient widzi fryzurę, makijaż, ale może się też upewnić, że nie zostały mu resztki maseczki pod nosem. Lustra są też świetnym elementem dekoracyjnym – zwiększają ilość światła, powiększają go optycznie i dodają charakteru. Właśnie dlatego tak ważne jest, dobre dobranie luster podkreślających charakter całości salonu.
Jeszcze jakiś czas temu widywałam głównie prostokątne lustra w ramach powieszone na ścianach, teraz coraz częściej pojawiają się lustra stojące na podłodze, klejone do ściany z podświetleniem z tyłu. Dzięki łatwości obróbki, można też łatwo zamówić lustro praktycznie w dowolnym kształcie np. półkola.
Najpopularniejszymi lustrami są zazwyczaj te z rzędem lampek wokoło. Równomiernie oświetlają twarz i przywołują na myśl teatralne garderoby.

Źródło: https://www.instagram.com/p/yD2yDbuTxw/
Źródło: https://www.instagram.com/p/45WqN7NLEl/?taken-by=901too
Piękny efekt dają też wysokie lustra pokazujące całą sylwetkę.

Źródło: https://www.soniaroselli.com/pages/wedding-makeup-studio-chicago
Lustra mogą być też po prostu klejone do ściany. Jeśli ich tło jest wyraziste, nie potrzebują ram – i tak wyglądają świetnie.

Źródło: http://www.salontoday.com/article/79078/salons-of-the-year-2017-sine-qua-non-salon
Bardzo ciekawym rozwiązaniem są lustra okrągłe. Mogą być zarówno zawieszone na ścianie, jak i umieszczone w przestrzeni. Ciekawy efekt daje delikatne podświetlenie lustra z tyłu, szczególnie jeśli ściana za nim ma wyraźną strukturę np. cegła. Jeśli jednak ściana jest malowana farbą, wszystkie nierówności będą podkreślone przez boczne światło.
Źródło: https://www.behance.net/gallery/57030203/odessalon
Na lustrze można umieścić również półkę lub przymocować inne elementy.

 

Źródło: https://zins-ohcs.com/
Płaska i błyszcząca powierzchnia lustra świetnie kontrastuje z ciemnymi, matowymi, nierównymi strukturami, dlatego bardzo piękne jest powieszenie lustra na ciemnej ścianie, lub wyłożonej drewnem. To też miejsce w gabinecie fryzjerskim, w którym klient spędza najwięcej czasu i przygląda się wszystkim detalom wykończenia, warto więc zadbać, żeby ściana z lustrami była wyjątkowa.

 

W tym salonie lustra stały się najważniejszym elementem, który wyraźnie przykuwa uwagę. Każde z nich ma inny kształt i jest przymocowane do stalowej ramy.
Źródło: https://hqroom.ru/od-blow-dry-bar-v-erevane.html
Na lustrze możemy też umieścić cennik, lub zapisać inny komunikat. To bardzo ciekawy element gry z klientem.

Źródło: https://estliving.com/workshop-brothers-coffee/
A oto jeden z salonów, który robi na mnie ogromne wrażenie. Wydaje się trochę niedzisiejszy i może Wam się wydawać dziwne, że akurat ten mnie porusza, ale myślę, że to trend, który dotrze do nas za parę lat. Przypomina mi też art-decowskie wnętrza w mojej ukochanej Francji i chyba stąd mój sentyment. W każdym razie lustra są przepiękne 🙂

Źródło: http://chloenegre.com/salondelphinecourteille

 

W kolejnym wpisie pokaże Wam gdzie można kupić ciekawe i niedrogie lustra do gabinetów, macie ochotę?

Buziaki!

Kasia