Salon The Messy Head Hospital

with Brak komentarzy

Witajcie!

Chciałabym przedstawić Wam piękne miejsce, w którym niedawno byłam z wizytą, mianowicie The Messy head Hospital, studio urody, salon fryzjerski i bar w jednym. Zlokalizowany jest w Krakowie na ulicy Mikołajskiej. Raczej nie trafimy tam przypadkiem, bo z zewnątrz, poza szyldem, nic nie zapowiada tego, co można zobaczyć w środku. Do samego salonu wchodzimy przez patio – tam, znajdują się siedziska przykryte dywanami, z unoszącym się baldachimem i oddzielone firanami. To przejście zapowiada, że wnętrze też będzie wyjątkowe.

Podział na strefy

Salon jest podzielony na kilka stref, ale bez trwałych ścian. Stanowiska fryzjerskie znajdują się w otwartej przestrzeni. Salon jest utrzymany w duchu retro i elementami stylu industrialnego. Wszystkie ściany salonu są białe i tworzą neutralne tło dla ciemnych mebli i obrazów, które znajdziemy na ścianach.

Sztuka

To właśnie sztuka, jest tym elementem, która, w moim przekonaniu sprawia, że tak surowe wnętrze zyskuje charakter i ciepło. Przestrzeń salonu działa jak galeria sztuki, cyklicznie zmieniają się tam obrazy na ścianach. Uważam, że to świetny pomysł, dla właściciela salonu, by jego wnętrze było wyjątkowe i przyciągało również osoby, które chcą obejrzeć wystawę i są zainteresowane sztuką konkretnego artysty. Dla artysty jest to możliwość zaprezentowania, swoich prac gościom i klientom salonu. Wszystkie obrazy, były utrzymane w jednym klimacie i wydawały się zrośnięte z salonem- tak dobrze się tutaj odnalazły.

Meble

Większość mebli z salonu byłą wykonana na zamówienie u stolarza i ślusarza, tylko krzesła i kanapy były kupione gotowe. Choć w poszukiwaniu idealnych mebli właścicielka i projektant musieli się najeździć po targach staroci i przejrzeć cały Internet 🙂
Meble wykonane na zamówienia są ze szczotkowanego drewna pokrytego lakierem. Dzięki temu drewno pięknie wygląda, a nic się z nim nie dzieje. Na blatach jest spiek kwarcowy czyli rodzaj cienkiego gresu (sproszkowany kabień, utwardzony i spieczony). Spiek jest całkowicie odporny na wodę i szorowanie, a do tego jest bardzo cienki i można z niego wykonać piękne cieniutkie blaty i użyć do innych celów – tutaj front baru jest również wykonany ze spieku kwarcowego.

Przepiękne szklano-stalowe ścianki działowe

Na zamówienie zostały przygotowane też ścianki działowe z przeszkleniami w różnych formatach i lekko przydymionych kolorach. Jedna ze ścianek oddziela stanowiska fryzjerskie od pokoju , w którym wykonywane są zabiegi trychologiczne, druga jest ruchoma – na kółkach, po rozłożeniu całkowicie oddziela część fryzjerską od części barowej, przydaje się to głównie wtedy gdy gabinet zamyka swoje usługi, a bar jest wciąż czynny, na przykład w czasie wieczorów panieńskich lub innych imprez, które możemy zorganizować w tym miejscu.

Ponieważ w pomieszczeniu nie ma za dużo światła, ciekawym zabiegiem jest pokrycie lustrami większości wnętrza baru. Nad barem znajduje się jeden z niewielu akcentów kolorystycznych czyli niebieska lampa.

Podłoga

Na podłodze w większości wnętrza jest wylewka betonowa, szlifowana i impregnowana, zaś przy samym barze na podłodze znajdują się sześciokątne płytki. Cześć z nich została kupiona jako gotowy element, ale inne były wykonane na wzór przez pracownię ceramiczną Solemika. Efekt jest cudowny!

Część barowa

Na przeciwko baru jest cześć, w której można porozmawiać i napić się drinka. Umieszczone tam skórzane kanapy stoją w przeszklonym wykuszu. Ciekawym zabiegiem jest dodanie w tym miejscu dużej ilości roślin stojących i wiszących, które dodają odrobiny łagodności. Zauważyłam, że są to głównie sukulenty, więc nie wymagają wiele podlewania 🙂

 

Pomysł na salon i jego wnętrze uważam za bardzo ciekawe i wyjątkowe. Połączenie usług fryzjerskich z barem wymagało sporo zachodu, opinii Sanepidu i wielu uzgodnień, ale właścicielka przyznaje, ze trud się opłacił.
Ja też jestem tego zdania!
Kasia